Rejestracja
 

Rozdział energii w najtrudniejszych warunkach – vector outdoor

Rozdzielnica do montażu zewnętrznego jest doskonałym rozwiązaniem dla aplikacji fotowoltaicznych oraz dla systemu dystrybucji energii w małych zakładach produkcyjnych i usługowych, działających w specyficznych warunkach.
vector outdoor

Rozdzielnice vector outdoor o stopniu ochrony IP65 wykonane są z tworzywa sztucznego, odpornego na długotrwałe działanie promieniowania UV oraz na warunki atmosferyczne. Dzięki temu doskonale nadają się do zabudowy zewnętrznej. Rozdzielnice tego typu mogą być stosowane, między innymi, w systemach fotowoltaicznych oraz, dzięki zastosowaniu dedykowanych płyt montażowych, na konstrukcjach słupowych.

vector outdoor - do pomieszczeń technicznych

vector outdoorBazując na wieloletnim doświadczeniu w produkcji rozdzielnic w drugiej klasie izolacji, Hager proponuje rozwiązanie będące elementem uzupełniającym system dystrybucji energii dla instalacji domowych, przydomowych oraz małych zakładów produkcyjnych i usługowych o specyficznych wymaganiach środowiskowych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników instalacji wykonanych w pomieszczeniach, takich jak myjnie samochodowe, warsztaty, pralnie, piwnice itp. Hager opracował małą rozdzielnicę o prądzie znamionowym 63A o najwyższym stopniu szczelności. Zapewnia ona pyło i bryzgoszczelność. Taki stopień szczelności pozwala na montaż w każdych warunkach atmosferycznych, a w uzupełnieniu o dedykowane uchwyty również na montaż w tak specyficznych miejscach, jak słupy czy maszty.

vector outdoor - idealny do aplikacji fotowoltaicznych

Rozdzielnice vector outdoor produkowane są w oparciu o obowiązujące standardy techniczne zawarte w normach PN-EN 61439-1 oraz 61439-3. Obie części definiują m.in. stopień szczelności, wyposażenie i odporność na uderzenia. Zgodnie z tymi wymaganiami rozdzielnice przeznaczone do użytkowania w warunkach o wysokiej wilgotności i w zmieniających się temperaturach, powinny być wyposażone w rozwiązania (np. ogrzewanie ) zapobiegające szkodliwej kondensacji wewnątrz zestawu. Wszystkie elementy konieczne do spełnienia takich wymogów, są dostępne jako standardowy osprzęt dla rozdzielnic vector outdoor.

Właściwości izolacyjne, takie jak znamionowe napięcie izolacji Ui, zostały potwierdzone testem przeprowadzonym napięciem probierczym 2,5kV. Taki poziom napięcia pozwala na bezpieczne stosowanie dla aplikacji niskonapięciowych prądu przemiennego jak i stałego. Dzięki temu aplikacje o napięciu 1000VDC stanowią obszar, w którym rozdzielnice vector outdoor nie mają sobie równych. W szczególności z zastosowaniem aparatury firmy Hager, wyselekcjonowanej jako podgrupa dla aplikacji fotowoltaicznych.
vector outdoor

vector outdoor - do instalacji przydomowych

Vector outdoor stanowi idealne rozwiązanie dla instalacji przydomowych, a ich atrakcyjność podnosi przystępna, dopasowana specjalnie do oczekiwań klientów cena.
vector outdoor

vector outdoor - certyfikat PEP ECO PASSPORT

W trosce o środowisko, rozdzielnice vector outdoor spełniają wymagania dyrektywy RoHS. Materiał z którego są wykonane nie zawiera halogenu i silikonu, a trwałość obudowy wynosi 20 lat. Również z tego powodu produkcja i inne cechy wyrobu zostały zbadane zgodnie z normami PN-EN ISO14021
vector outdoor

Zalety produktu

 • możliwość plombowania,
 • możliwość ogrzewania za pomocą grzałki FL252Z,
 • zaciski PE/N zamawiane oddzielnie,
 • próba palności 850°C metodą rozżarzonego drutu wg EN 60695-2,
 • możliwość montażu na słupach i masztach za pośrednictwem dedykowanych uchwytów (dla VE106PN/SN i VE110PN/SN),
 • przeznaczone do montażu napowietrznego, wykonane z poliwęglanu, odporne na szkodliwe działanie promieniowania UV bez dodatkowego zadaszenia.

Charakterystyka techniczna

 • dla aparatury do 63 A,
 • wykonanie z szyną nośną TH35, 1-4 rzędowe,
 • II klasa izolacji, IP65, IK08,
 • normy: EN 61439-3, IEC 60670-24, DIN VDE 0603 część 1,
 • kolor RAL 7035 (jasnoszary),
 • rozdzielnice natynkowe.