Rejestracja

Czujniki dymu i ciepła

Czujniki dymu i ciepła firmy Hager z aprobatą VdS do zastosowań w budownictwie mieszkaniowym, wykrywają pożar we wczesnym jego stadium i generują sygnał alarmowy, w rozumieniu sygnału dźwiękowego i sygnału optycznego.
Czujniki dymu i ciepła HagerZgodność z normami DIN EN 54-7 i DIN EN 14604 (normy dla profesjonalnych czujników dymu), gwarantuje maksimum niezawodności w trakcie pracy tych urządzeń.

Dostępne są dwie wersje czujników: seria TG500 z zasilaniem baterią alkaliczną 9V oraz wersja TG501 z zasilaniem sieciowym 230V AC – z dodatkowym zasilaniem bateryjnym 9V, jako zasilanie awaryjne. Każdy z typów dostępny jest w kolorach: białym i srebrnym
Wszystkie urządzenia pracują wg tej samej zasady pomiaru rozproszenia światła. W momencie przenikania dymu do czujnika, następuje detekcja pożaru i aktywacja alarmowego sygnału akustycznego. Równocześnie zaczyna migać czerwona dioda LED i czujnik zostaje podświetlony białym światłem. Czujnik może być instalowany jako pojedyncze urządzenie, lub może pracować w sieci do 40 urządzeń.
Dodatkowe funkcje podwyższają bezpieczeństwo użytkowania tych urządzeń np.: sygnał dźwiękowy, gdy bateria w urządzeniu wymaga wymiany lub, jeśli komora detekcyjna jest zanieczyszczona. Czerwona dioda LED informuje o wadliwym działaniu. Na szczególną uwagę zasługuje automatyczna kontrola “self-test” poprawności działania w interwałach 10s, co więcej, użytkownik może wywołać historię zdarzeń dla celów kontrolnych i odczytać ostatnie zapamiętane zdarzenie.
Ponadto, urządzenia umożliwiają testowanie poprawności działania, za pomocą lokalnego przycisku z redukcją sygnału alarmowego. Montaż i demontaż z dodatkowymi funkcjami zabezpieczającymi: montaż możliwy jest jedynie w przypadku, gdy bateria jest zamontowana w urządzeniu, do demontażu wymagane są niezbędne narzędzia.
Szeroki zakres temperatury pracy -10° C do +55° C, umożliwia użycie czujników dymu firmy Hager nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale również w np. przyczepach kampingowych, domkach letniskowych etc.
Czujniki ciepła przystosowane są do wykrycia pożaru szybko rozprzestrzeniającego się w miejscach, w których nie można użyć czujnika dymu: w kuchni (para wodna), w obszarach gdzie stale występuje zadymienie lub zapylenie otoczenia (garaż).