Rejestracja

Mały czujnik, duży obszar zastosowań. Standardowy czujnik dymu Q TG600AL

Niewielkie wymiary, niska cena, wysoka jakość, szerokie spektrum zastosowań. Dewiza nowego, standardowego czujnika dymu, objętego 10-letnią gwarancją, to: Mniej znaczy więcej. Dzięki temu nadaje się on do zastosowania zarówno w gospodarstwach domowych, większych obiektach czynszowych, jak i dla mniejszych projektów budownictwa mieszkaniowego.
Nowy standardowy czujnik dymu łączy sprawdzone bezpieczeństwo firmy Hager – na przykład sterowaną przez procesor ocenę sygnałów – z innowacyjnymi właściwościami, które ułatwią życie i dodadzą bezpieczeństwa Państwu i Państwa klientom.
Jego średnica wynosi tylko 97 mm, przy wysokości 37 mm. Równocześnie przekonuje szerokim obszarem wykrywania, wynoszącym 50 m2, tak że nawet w dużych pomieszczeniach wystarczy zastosować jedno urządzenie. Nadaje się zarówno do montażu na ścianie, jak i na suficie. W tym celu wystarczy go po prostu wkręcić do umocowanej podstawy. Oznakowanie na płycie montażowej pomaga przy tym w wytyczeniu linii LED na podstawie drogi ewakuacyjnej w pomieszczeniu. Aktywacja czujnika następuje w momencie umieszczenia do w podstawie.
Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi niezauważalnie wtopi się w każde nowoczesne wnętrze. Godne zauważenia są parametry urządzenia: Nowy TG600AL został przetestowany w zakresie działania na „serca” i „nerki” i posiada certyfikat Q instytutu badań zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami dyrektywy VFDB 14-01. Wynik: „Serce” z umocowaną baterią litową bije gwarantowane 10 lat. „Nerki” zaś bez problemu wytrzymują 21-dniowy test w wilgotnych, ciepłych warunkach ze zwiększonym poziomem dwutlenku siarki i dużymi skokami temperatury Duży Mały spełnia wymogi europejskiej normy dla czujników dymu EN 14604, jak również dyrektywy VFDB 14-01 oraz normy DIN 14676 i nadaje się do zastosowania zgodnie z normą DIN 14676. Stanowi tym samym - nie będąc specjalnie drogim - wysokiej jakości alternatywę dla tanich rozwiązań z rynku budowlanego.

Cechy czujnika

Czujnik dymu HagerZasilanie – bateria 3V, żywotność czujnika 10 lat.
Czujnik dymu HagerGłośność alarmu – w odległości 3m – 85 dB.
Czujnik dymu HagerMałe wymiary – średnica 97 mm, wysokość 37 mm.
Czujnik dymu HagerZakres roboczy – aż 50 m2, nadaje się do zastosowania również w dużych pomieszczeniach.
Czujnik dymu HagerZakres pracy – Szeroki zakres temperatury roboczej: od -10 st. C do + 65 st. C.
Czujnik dymu HagerCzerwona lampka LED – dodatkowy komunikat wizualny, idealne rozwiązanie dla osób niedosłyszących.
Czujnik dymu HagerOchrona przed kradzieżą – idealne do pomieszczeń ogólnodostępnych.
Czujnik dymu HagerDopuszczalne do użytku w samochodach kempingowych