Rejestracja

Krótszy czas montażu
dzięki szynom fazowym

Szyny fazowe cieszą się dużą popularnością wśród instalatorów. Nic dziwnego! Dzięki nim montaż i łączenie urządzeń modułowych są szybsze i bezpieczniejsze. Szyny wykluczają też możliwość uszkodzenia izolacji. System do zabudowy poziomej jest dodatkowo uzupełniony o szyny do zabudowy pionowej. Dzięki temu istnieje możliwość tworzenia zestawów funkcjonalnych z wyłącznikami różnicowoprądowymi (RCCB I RCBO) oraz wyłącznikami nadprądowym (MCB) szybciej niż dotychczas. Męczące i długotrwałe łączenie przewodami rzędów znajdujących się poniżej i powyżej stało się tym samym całkowicie zbędne. Ponadto istnieje możliwość wielu kombinacji szyn poziomych i pionowych, odpowiednio do potrzeb instalacji.

Łatwy demontaż szyny

Dzięki łatwemu odczepianiu szyny przy pomocy jednego ruchu śrubokrętem, można ją szybko i bezproblemowo zdemontować. Zwiększa to ekonomiczność przeglądów oraz napraw.

Więcej miejsca między rzędami

Kompaktowe szyny zostawiają więcej miejsca na przewody między rzędami.

W bezpieczeństwie nie ma kompromisów

Lepsza ochrona przeciwdotykowa dzięki całkowitej izolacji: połączenie sprawdzonej metody quickconnect z szynami fazowymi gwarantuje większe bezpieczeństwo pracy.

Wetknij i... gotowe!

Tylko tyle i aż tyle. Całość operacji jest nie tylko szybka,
ale i w pełni bezpieczna.

Poziome szyny fazowe


Poziome szyny fazowe służą do łączenia urządzeń modułowych na szynie montażowej.

Kompaktowa budowa w połączeniu z techniką quickconnect pozwala na łatwy montaż. Wszystkie szyny można wyposażyć w osłony zabezpieczające, co gwarantuje maksymalną ochronę. Poza wariantami 3P+ N i 1P + N, dostępne są jeszcze dwa warianty mieszane: 3P+ N i 1P + N połączone na jednej szynie, co daje jeszcze więcej możliwości.


Dane techniczne:
– uniwersalne rozwiązanie do zacisków quickconnect
i śrubowych
– prąd znamionowy 63 A oraz 80 A
– 12 modułów / długość 210 mm
– przekrój 10 lub 16 mm²
– maks. napięcie robocze 230 / 400 V
– oznaczenie literą Q świadczy o zgodności z systemem quickconnect

Szyny fazowe w wersji pionowejRęczne łączenie poszczególnych rzędów zwykłymi przewodami jest kosztowne i czasochłonne. Dzięki pionowym szynom fazowym możesz skrócić ten czas. Hager oferuje bogate portfolio rozdzielnic z 125 mm odstępem między szynami.


Dane techniczne:
– prąd znamionowy 63 A
– napięcie znamionowe AC 230 / 415 V
– odporność na napięcie udarowe 4 kV