Rejestracja

Wyłącznik zmierzchowy z LED

Mniejszy rozmiar, więcej możliwościNowy wyłącznik zmierzchowy EEN100 / EEN101 to nie tylko oszczędność energii, ale także miejsca w rozdzielnicy. Szerokość jednego modułu, tyle potrzebuje miejsca nowy wyłącznik zmierzchowy, to dwa razy mniej niż jego poprzednik. Jednocześnie zakres zastosowań został rozszerzony poprzez poprawę technologii, dzięki czemu idealne nadaje się do zastosowań komercyjnych i prywatnych.

Nowe jednostki modułowe posiadają diodę LED, sygnalizującą stan włączenia oświetlenia, oraz informująca o potencjalnym błędzie podłączenia czujnika. Regulowane opóźnienie od 60 do 80 sek. zapewnia, że krótkie zmiany jasności, wywołane np. wyładowaniami atmosferycznymi lub światłem reflektorów samochodowych, nie powodują niepożądanych wyłączeń oświetlenia. Wyłączniki zmierzchowe pracować mogą w dwóch przedziałach natężenia oświetlenia, umożliwiając łatwiejsze dopasowanie sterowania do wymaganej funkcji. Niski zakres jasności od 5 do 100 lx zapewnia ekonomiczną kontrolę oświetlenia dróg, reklam lub okien wystawowych, wysoki zakres od 50 do 2000 lx jest odpowiedni m.in. do sterowania markizami.

Nowe czujniki jasnościWyłączniki dostarczane są w komplecie z nowymi czujnikami natężenia oświetlenia, umożliwiającymi znacznie większą dokładność pomiaru. Występują w dwóch wersjach: z czujnikiem do zabudowy – EEN101 oraz zewnętrznym – EEN100, który został wyposażony w nową obudowę o podwyższonej odporności na niekorzystne warunki pogodowe.