Rejestracja

Wygodny sposób oszczędzania energii...

...z czujnikami ruchu / obecności
Czujniki Hager dopasowują się do wszystkich wymogów pomieszczenia. Umożliwiają ciągłą regulację poziomu oświetlenia w zależności od detekcji ruchu i ewentualnie załączają oświetlenie zależnie od obecności i natężenia światła w pomieszczeniu. Czujniki obecności firmy Hager charakteryzuje różnorodność zastosowania. Drugi kanał steruje wentylacją, temperaturą w pomieszczeniu lub alarmem tylko w reakcji na ruch. Wejście sterowania odwracające stan kanału załączającego pozwala wyłączyć oświetlenie, na przykład w trakcie prezentacji, lub ściemnić je do pożądanej wartości.
Czujniki rychu i obecności Hager

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu rejestrują każdy rodzaj ruchu reagując na niego szybko i niezawodnie. Dzięki zastosowaniu technologii pasywnej podczerwieni włączają się i wyłączają automatycznie. Czujniki ruchu działają niezależnie od warunków pogodowych przeznaczone są do wielu zastosowań. Zalety produktu:

  • Kąt detekcji 110°, 180°, 240°,
  • Zasięg do 16 m,
  • Pole detekcji do maks. 22 x 20 m,
  • Stopień ochrony przy urządzeniach natynkowych maksymalnie IP55,
  • Możliwość sterownia maks. 8 systemowymi czujnikami ruchu przy użyciu sterownika systemowych czujników ruchu.,
  • Możliwość połączenia czujników ruchu z systemem Funkbus poprzez wykorzystanie radiowych czujników ruchu lub radiowych elementów sterujących do czujników ruchu.
Czujniki rychu i obecności Hager

Czujniki obecności

Czujniki obecności odróżniają się od standardowych czujników ruchu zarówno większym zagęszczeniem obszaru detekcji, jak również dokonywaniem pomiaru różnego rodzaju oświetlenia. Detekcja obecności (część optyczna) bazuje na rozwiązaniu opatentowanym przez firmę Hager, opierającym się na kombinacji dwóch soczewek detekcyjnych. Rozwiązanie to umożliwia detekcję ruchu w obszarze w kształcie prostokąta.
Przy braku źródła światła i detekcji ruchu czujnik załącza oświetlenie. Po wykryciu źródła światła i utrzymującej się detekcji ruchu, czujnik ruchu nie wyłączy oświetlenia. Czujnik obecności posiada funkcję potrafiąca rozróżnić światło sztuczne i światło dzienne. Pomiar oświetlenia dokonywany jest z poziomu sufitu, może być różny względem mierzonego poziomu oświetlenia (natężenia światła). Na pomiar ten wpływają takie czynniki jak: kształt pomieszczenia, ustawienie okien, odbijanie promieni światła przez powierzchnię np. meble itp. Pomiar zostaje opóźniany, aby uniknąć niepotrzebnych załączeń. Obszar detekcji posiada niejako dwie strefy. Środkowa część obszaru detekcji jest najbardziej zagęszczona, po bokach zagęszczenie jest mniejsze. Z tego powodu detektor ruchu w pomieszczeniach biurowych powinien być instalowany bezpośrednio nad biurkiem. W korytarzach (obszarach cyrkulacji), detektor powinien natomiast być montowany nad drzwiami.