Rejestracja

Czujnik ruchu HF - wysokiej częstotliwości

Nowy czujnik ruchu HF niczego nie przeoczy. Doskonale sprawdza się w różnych temperaturach otoczenia, a jego wysoka częstotliwość sprawia, że wykrywa obecność nawet przez ścianę. Czujnik ruchu EE883 firmy Hager daje wiele nowych możliwości, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sprawia, że korzystanie z oświetlenia staje się wygodniejsze i tańsze w eksploatacji.

Zaawansowany zakres zastosowańDzięki technologii wysokiej częstotliwości, czujnik ruchu EE883, w odróżnieniu do czujników wykorzystujących technologię pasywnej podczerwieni – nadaje się do wykrywania ruchu w obszarach, gdzie praktycznie nie występują różnice między temperaturą otoczenia, a poruszającymi się obiektami.
To czyni go idealnym czujnikiem do wykrywania ruchu w pomieszczeniach o wysokich, lub niskich temperaturach np. na parkingach zamkniętych, gdzie ruchy zimnych pojazdów stają się łatwe do rozpoznania.
Zastosowana detekcja wysokiej częstotliwość zapewnia jednocześnie, że czujnik jest niewrażliwy na źródła ciepła lub światło słoneczne, które nie spowodują samoczynnego, niechcianego załączenia oświetlenia np. w biurach i pomieszczeniach zamkniętych.
Widzi wszystko
Technologia wysokiej częstotliwości przenika nawet cienkie ściany niemetalowe i szklane, dzięki czemu efektywniej może sterować oświetleniem w takich pomieszczeniach jak toalety lub przebieralnie.
Zastosowany stopień ochrony IP54 zapewnia, że czujnik ruchu HF może być wykorzystywany także na zewnątrz i w pomieszczeniach wilgotnych.

Właściwości techniczne

  • Kompletny obszar detekcji 360 °, bez stref martwych.
  • Płynna regulacja promienia obszaru detekcji od 1 do 8 m.
  • Jasność progowa włączania światła od 2 do 2000 luksów.
  • Opóźnienie czasowe od 5 s do 15 min.
  • Ustawienie czasu opóźnienia, jasności, oraz obszaru wykrywania bezpośrednio na urządzeniu za pomocą potencjometrów.
  • Prosty montaż na ścianie lub suficie.