Rejestracja

volta 5-rzędowa w wersji modułowej, teletechnicznej oraz nowa volta.hybrid

Definiujemy nowe możliwości.
Rozdzielnica volta to przełomowe rozwiązanie w zakresie rozdziału energii elektrycznej. Nowa rozdzielnica 5 rzędowa powiela wszystkie korzyści instalacyjne czterech mniejszych wersji zapewniając przestrzeń na dodatkowe 12 modułów, jako pierwsza rozdzielnica na rynku. Volta występuje także jako rozdzielnica multimedialna dając możliwość użycia w bezpośrednim sąsiedztwie rozdzielnicy elektrycznej. Wersja teletechniczna jest nie tylko większa od dotychczasowych (5 rzędów), ale została wyposażona standardowo w komponenty telekomunikacyjne.
Hager volta 5-rzędowa.

5 rozmiarów, wiele wariantów

Hager volta 5-rzędowa.volta to kompletna rodzina rozdzielnic do montażu podtynkowego
jak i natynkowego, a paleta dostępnych kolorów doskonale
dopasowana jest do aktualnych trendów.
Dostępne kolory: biały (RAL9010), drzwi specjalne: srebrny (RAL9006),
antracyt (RAL7016)

Rozdzielnica zasilająca

Optymalizacja sprawdzonego i uznanego systemu nie należy do łatwych zadań. Aby sprostać takiemu wyzwaniu konieczne było spojrzenie na każdy, nawet najmniejszy szczegół i skontrolowanie każdego etapu roboczego. Dokładnie w taki sposób postępowali nasi inżynierowie. Wszystko co do tej pory sprawdziło się w praktyce, zostało przyjęte w obecnej generacji rozdzielnic volta, natomiast każdy obszar, w którym stwierdzono możliwość optymalizacji został skrupulatnie ulepszony.

Dzięki zwiększeniu przestrzeni zabudowy o 1 rząd pojemność rozdzielnicy wynosi teraz max 60 modułów.
Wbudowana poziomica, widoczna zarówno z przodu jak i z tyłu, bardzo ułatwia dokładny montaż.

Rozdzielnica teletechniczna

Hager volta 5-rzędowa.W nowej rozdzielnicy multimedialnej volta standardowo zintegrowany został patch-panel na 12 modułów komunikacyjnych. Kolejnym standardowo montowanym komponentem jest potrójne, obrotowe gniazdo zasilające 230 V.

W nowych, multimedialnych rozdzielnicach volta mieszczą się wszystkie komponenty komunikacyjne jednego poziomu, wymagane przez Nowe Rozporządzenie (Dz. U. z 2012 r. Poz. 1289).
Zgodnie z nowym prawem, instalacja telekomunikacyjna powinna zapewnić możliwość świadczenia usług telekomunikacyjnych, zapewniać możliwość podłączenia do publicznych sieci telekomunikacyjnych oraz powinna być wykonana w sposób gwarantujący możliwość wymiany i instalowania odpowiedniej ilości elementów telekomunikacyjnych.

Nowa volta.hybrid

volta.hybridRozdzielnica volta.hybrid jest pierwszą małą rozdzielnicą, która łączy w sobie funkcje proponowane dotąd jako dwie oddzielne obudowy. Teraz rozdział energii i teletechnika są dostępne w jednej obudowie zamykanej metalowymi drzwiczkami. Nowa rozdzielnica została opracowana w oparciu o znaną już, jedyną na rynku, voltę 5-cio rzędową (60 modułową).

Dostępne warianty umożliwiają zabudowę układów rozdziału w jednym, dwóch lub trzech rzędach – każdy po dwanaście modułów. Pozostałą przestrzeń wypełniają płyty do montażu urządzeń teletechnicznych. W ten sposób rozdzielnice o największej objętości modułowej mają najmniejszą przestrzeń VDI.
Hager volta.hybridRodzina rozdzielnic volta powiększyła się o nowego przedstawiciela. Podtynkowe wersje volty.hybrid są dostępne z drzwiczkami metalowymi lub opcjonalnie ze specjalną wersją o obniżonym tłumieniu sygnału Wi-Fi. Obie wersje z zapewniają wentylację urządzeniom sieciowym zamontowanym wewnątrz rozdzielnicy.

Video

6673761.7724

Zgodna z nowymi standardami

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, zgodnie z najnowszymi standardami, rozdzielnice volta zostały przebadane według PN-EN 61439-3. Zgodnie z tą częścią normy, rozdzielnice tablicowe DBO powinny mieć wytrzymałość IK05 dla zastosowań wnętrzowych i IK07 dla napowietrznych. Rozdzielnice volta spełniają wymóg wytrzymałości na poziomie IK07.
Osoby dobierające wyposażenie wewnętrzne rozdzielnicy, powinny zwrócić uwagę na fakt, że rozdzielnica volta została przebadana dla III kategorii przepięciowej, co wiąże się z wytrzymałością na impuls napięciowy 4kV. Parametr ten ma znaczenie przy właściwym doborze ochronników przeciwprzepięciowych.
W rozdzielnicach montowanych w ściankach szkieletowych konieczne jest stosowanie obudów ze specjalnego materiału. Taka rozdzielnica poddawana jest badaniu metodą rozżarzonego drutu do temp. 850°C zgodnie z normą: EN 60695-2-1. Ten warunek spełnia tworzywo zastosowane w rozdzielnicach volta w wersji VHxxx. Natomiast modele do zabudowy w ścianach trudnopalnych są badane metodą rozżarzonego drutu do temp. 650°C. Rozdzielnice muszą być każdorazowo sprawdzane pod kątem wytrzymałości mechanicznej zgodnie z normą EN 50102/A1. Warto dodać, że w trosce o środowisko naturalne firma Hager stosuje typy polistyrolu o niewielkiej zawartości halogenu. Wszystkie produkty spełniają wymogi ROHSi WEEE.

Do pobrania

Systemy wielolicznikowe i teletechniczne w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznejSystemy wielolicznikowe i teletechniczne
w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej 
Rysunki projektowe rozdzielnic multimedialnychRysunki projektowe rozdzielnic multimedialnych - CAD 

Film montażowy

6673761.7724

Sześć kroków do osiągniecia zamierzonego celu

We wszystkim co robimy przyświeca nam jeden cel – możliwie jak najdalej uprościć pracę podczas planowania i realizacji instalacji. Przekonajcie się o tym sami, postępując zgodnie z opisanymi poniżej 6 krokami:

1. Pierwszy krok do osiągnięcia idealnego rezultatu

Hager voltaZamontować skrzynkę wnękową

2. Zabudowa aparatów i podłączenie przewodów:

Hager voltaDuży obszar przyłączeniowy znacznie ułatwia wykonywanie wymaganych czynności. Można jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę mocując na wstępie aparaty modułowe na rusztowaniu nośnym i następnie zabudowując
taki „podzespół” w skrzynce wnękowej.

3. Montaż maskownicy

Hager voltaDzięki śrubom z techniką szybkiego montażu, zarówno zabudowa, jak i demontaż maskownicy wykonywany jest w bardzo krótkim czasie – wystarczy jeden obrót śrubokręta o 90° i gotowe!

4. Zabezpieczenie montażu:

Hager voltaOsłona rozdzielnicy chroni przed zabrudzeniami (np. tynk, farba) w trakcie budowy.

5. Montaż ramy maskujacej z drzwiami

Hager voltaWystarczy przykręcić ramę i drzwi z uchwytem do załączenia dokumentacji elektrycznej/wizytówek.

6. Zamknąć drzwi i gotowe!

Hager volta