RejestracjaZintegrowany system zasilania unimes H i unibar H

Rozdział energii za pomocą systemów unimes H(rozdzielnice) oraz unibar H (szynoprzewody) jest elastyczny (gotowy aby dostosować się o twoich potrzeb), ergonomiczny (minimalne wymiary oraz ekonomia), charakteryzuje się bezpieczeństwem i długim okresem eksploatacji. System ten umożliwia efektywny przesył oraz rozdział energii elektrycznej od transformatora do odbiorów niskiego napięcia - w pełni integrując się z infrastrukturą całego obiektu. Badania typu jako zintegrowanego systemu dają pewność bezpieczeństwa i poprawności działania.

Szynoprzewody unibar H
Poznaj funkcje i zalety naszego nowego systemu

920px500px1.8424


Korzyści wynikające z zastosowania szynoprzewodów
w porównaniu do tradycyjnej magistrali kablowej

Istnieje wiele cech, które wyróżniają szynoprzewody na rynku. Dzięki tym szczególnym atrybutom, unibar H staje się najlepszym rozwiązaniem dla Twojego projektu:

  • Oszczędność miejsca

Kompaktowa budowa szynoprzewodu sprawia, że zajmuje on znacznie mniej miejsca niż trasa kablowa. Im większy prąd, tym różnica w gabarytach na korzyść szynoprzewodu jest korzystniejsza.
.

  • Mniejsza masa

Lepsze przewodnictwo płaskiego przekroju i mniejsza ilość koniecznych materiałów izolacyjnych powodują, że masa szynoprzewodu na jednostkę długości jest nawet do 30% mniejsza od alternatywnej trasy kablowej.

  • Swobodny kształt

Możliwość bardziej swobodnego kształtowania magistrali opartej na szynoprzewodzie, szyno-przewód pozwala na ciasne zakręty pod kątem 90° w dowolnym kierunku.
.

  • Bezpieczeństwo pożarowe

Szynoprzewód jest znacznie mniej podatny na rozprzestrzenianie się ognia niż trasa kablowa. Zastosowanie systemowych barier ogniowych EI120 dodatkowo zwiększa to bezpieczeństwo.

  • Niski poziom zakłóceń EMC

Szynoprzewody można stosować w szczegól-nie wrażliwych na zakłócenia obiektach, np. medycznych, telekomunikacyjnych, wojskowych. Nie wymagają dodatkowego ekranowania.

  • Elastyczność

Dzięki zastosowaniu systemu łączeń, możemy rozbudować lub zmienić w prosty sposób istnie-jący system szynoprzewodu.
.

  • Wielowymiarowa odporność

Szynoprzewody w porównaniu do kabli mają dużo lepsze właściwości elektryczne, większą moc zwarciową i przewodnictwo na jednostkę przekroju, mniejsze spadki napięć, lepiej oddają ciepło do otoczenia oraz są bardzo odporne na przypadkowe uszkodzenia (np. gryzonie) dzięki szczelnej stalowej obudowie.

  • Skrzynki odpływowe

Skrzynki odpływowe systemu umożliwiają nam realizację rozproszonego systemu zasilania odbiorów, co ogranicza nam rozmiary rozdziel-nicy głównej, zapewnia selektywność systemu, ogranicza ilości zastosowanych przewodów zasilających.

.

Zobacz jak prawidłowo połączyć szynoprzewód unibar H w 3 prostych krokach:

920px500px1.8424

Potrzebujesz więcej technicznych informacji? Pobierz nasz podręcznik.

Pomoc w zaprojektowaniu trasy szynoprzewodów

Napisz do nas lub zadzwoń!


Pomożemy w sprawach technicznych, doborze asortymentu, przygotujemy ofertę, zapewnimy wsparcie projektowe oraz pomoc przy realizacji inwestycji.

Jesteś w kontakcie z jednym z naszych Ekspertów? Pozostań z nim na łączach - odpowie na wszelkie Twoje pytania .

Najlepsi eksperci – są dla Ciebie wsparciem na każdym etapie inwestycji!

Nasi doradcy są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00:

Tel.: +48 32 324 01 00, wew. 1

E-mail: zamowienia@hager.com