Rejestracja

Rozdzielnice wysokoprądowe, niskiego napięcia - unimes H

Dzięki systemowi dystrybucji energii unimes H o zakresie prądowym do 2 × 4000 A, Hager oferuje elastyczną platformę dla Twoich rozdzielnic. Stworzony z 16 znormalizowanych typów pól system w różnych konfiguracjach tworzy ponad 1000 wariantów projektowych - precyzyjnie dostosowanych do potrzeb Twoich jak i Twoich klientów. Technologia połączeń z głównym systemem szyn zbiorczych (H-SaS) gwarantuje ergonomie wykorzystania miedzi oraz krótki czas montażu. W zależności od potrzeb poziom separacji rozdzielnicy do 4b, aktywne i pasywne systemy ochrony przed zwarciami łukowymi, ,możliwość montażu szyny N do 200% przekroju szyn fazowych oraz wytrzymałość zwarciowa do 120 kA (Icw, 1 s) zapewniają bezpieczeństwo całego systemu oraz jego eksploatacji. Dodatkowo pola odpływowe typu Combiway są w pełni przystosowane do rozbudowy, wymiany lub doposażenia poszczególnych odpływów, pozwala to także na przechowywanie jednostek funkcyjnych jako części zamienne i w przypadku awarii na niezwłoczną wymianę zapewniając niezawodność zasilania bez przerw.

Podstawowe typy pól systemu:

U-BS, U-BSI


Mniej znaczy więcej: tylko dwie podstawowe obudowy stanowią podstawę wydajnego systemu dystrybucji niskiego napięcia - unimes H. Pola do zabudowy najczęściej stosowane jako: baterie kondensatorów, układów sterowania, automatyki, pola pomiarowe.

U-TK

Pola sprzęgłowe do łączenia lub rozdzielania głównych mostów szynowych w rozdzielnicy, wyposażone w wyłączniki, bądź rozłączniki powietrzne ACB, umożliwiają redukcję głównego mostu szynowego w rozdzielnicy co pozwala oszczędzić na oszynowaniu w przypadku gdy awaryjny / drugi system zasilania rozdzielnicy jest mniejszej mocy niż podstawowy / pierwszy.

U-TE

Pola zasilające lub odpływowe z wyłącznikiem powietrznym ACB, z prądem znamionowym do 4000A, przedział kablowy z dołu lub z góry, możliwość podłączenia mostu szynowego i integracji z systemem unibar H. Nasze połączenia systemów rozdzielnic i szynoprzewodów posiadają testy badania typu, zapewniając niezawodność i bezpieczeństwo zasilania.

U-S(I)


Pola odpływowe z rozłącznikami poziomymi SASIL/LL forma separacji do 4b, przedział kablowy z prawej lub lewej strony, o szerokości 400 lub 600 mm. Wyróżnia się krótkim czasem prefabrykacji i elastycznością przy potrzebie rozbudowy systemu. Montaż wtykowy rozłączników do 1000 A bez konieczności zdejmowania napięcia z całego pola.

U-SV


Pola odpływowe Sasil Slimline Vertival z rozłącznikami poziomymi SASIL forma separacji do 4b, przedział kablowy z góry lub z dołu, Pola o szerokości do 1350mm. Montaż wtykowy rozłączników do 1000A bez konieczności zdejmowania napięcia z całej szafy.

U-FL


Pola odpływowe Fuseline wyposażone w rozłączniki listwowe do 630A, montowane na szynach zbiorczych o rozstawie 185 mm i prądzie znamionowym do 2000A.

U-MUN


Pole odpływowe, adaptacyjne systemu Univers, pozwala montować moduły z rozdzielnic rodziny niższych prądów, idealnie nadaję się do skonsolidowania większej części mniejszych odbiorów w jednej szafie oraz umiejscowienia innych aparatów modułowych. Niedawno poprawiona konstrukcja zapewnia sporo miejsca na przewody prowadzone z dołu lub z góry szafy.

UH-ER


Pole narożne systemu, pozwala nam osiągnąć kształt rozdzielnicy w postaci litery L lub C, co pomaga zmieścić się obiektach oraz umożliwia płynne przejście między dwoma głębokościami systemu 600; 800 mm. Dzięki zachowaniu odpowiednich dystansów otwieranie drzwi narożnych jest umożliwione bez przeszkód.

NOWOŚĆ! U-CW


Pola odpływowe Combiway integrują możliwość zabudowy:
 • rozłączników listwowych poziomych SASIL/LL
 • kaset z wyłącznikami MCCB w wykonaniu wtykowym (-R i -W) oraz stałym (-F)
 • przedziałów pod zabudowę aparatury modułowej
 • przedziału z płyta montażową do zabudowy urządzeń np. sterowniczych.

Pole to wyróżnia dobra cena oraz możliwość szybkiej wymiany danej jednostki funkcyjnej, co pozwala na łatwe zmiany w systemie oraz rozszerzanie go o kolejnych odbiory instalacji bez zmiany konfiguracji rozdzielnicy.

U-BK


Pole zabudowy baterii kondensatorów, kompensacja mocy biernej do 400kvar, wtykowy montaż modułów kompensacji o dławieniu 5,5%; 7%; 14%, okablowanie od dołu pola.

U-VL(I)


Pole odpływowe z kasetami do zabudowy wyłączników kompaktowych H3+ do 800A, 3 rodzaje kaset: zabudowa stała, wtykowa ze złączem odpływowym lub bez. Możliwość dzielenia pionowego mostu szyn odpływowych lub zabudowy częściowej mostu.

U-LE / U-LK


Pola zasilające/odpływowe (U-LE) oraz sprzęgłowe (U-LK) z rozłącznikiem izolacyjnym o prądzie znamionowym 1250-2500A, montaż urządzenia stały, przyłącze kablowe z góry lub z dołu (nie dotyczy U-LK) i przedziałem aparatowym. Separacja wewnętrzna do 4b.

U-T2


Pola z dwoma wyłącznikami powietrznymi ACB, charakteryzują się prądem znamionowym do 1600A, pracują w następujących układach:
 • podwójny odpływ/zasilanie
 • podwójne sprzęgło
 • zasilanie + sprzęgło

Przedział kablowy z dołu lub z góry, zabudowa stała lub wysuwna, forma separacji do 4b.

Wybrane informacje konstrukcyjne:

1. Główny most szynowy rozdzielnicy (FST)

System szyn zbiorczych jest sercem każdej rozdzielnicy. Nasz miedziany główny most szynowy unimes H (do 4 × 80×10 mm), wykonany z dostępnej na rynku miedzi -osiąga prąd znamionowy do 4000 A i wytrzymałość zwarciową (Icw, 1 sek.) 120 kA. Optymalne rozmieszczenie szyn zmniejsza straty mocy i zwiększa bezpieczeństwo systemu.

2. Połączenie szyn pionowych i poziomych

Połączenie miedziane głównego mostu szynowego do urządzenia wykonuje się za pomocą dostępnych w handlu szyn miedzianych i śrub. Połączenia z szynami głównymi bez wiercenia w torze szyn głównych skraca czas prefabrykacji. Rysunki produkcyjne miedzi są dostępne. Ułatwia to planowanie i produkcję z wyprzedzeniem.

3. Wyłączniki powietrzne – ACB

Wyłącznik powietrzny TemPower2 został przetestowany zgodnie z najnowszymi przepisami i oferuje maksymalną wydajność przy minimalnej objętości urządzenia. Idealny do realizacji najwyższych zdolności przełączania w najmniejszej przestrzeni. Charakteryzują się wysokimi parametrami zwarciowymi Ics=Icu=Icw, opatentowanym systemem podwójnego przerwania, monitoringiem temperatury styków.

Przetestowany i certyfikowany do zastosowań morskich stanowi ważną i niezawodną część systemu unimes H.

4. Przedział przyłącza

Optymalne rozmieszczenie szyn daje dużą swobodę przy podłączaniu kabli. Różne warianty oszynowania dają możliwość umiejscowienia przedziału kablowego rozdzielnicy w dowolnym miejscu: Góra / dół, dodatkowy przedział kablowy z prawej lub lewej strony.

5. Pomocniczy most szynowy

4-biegunowy system szyn zbiorczych UST4 może być stosowany w unimes H jako dodatkowa szyna rozdzielcza. Stosujemy podwójną miedź (Cu 2 × 20/30/40x10 mm) dla prądów znamionowych od 800 do 1600 A, podłączana śrubowe bez wiercenia. Montowany na ramie tylnej pola lub na pionowych szynach montażowych univers N, które można bezproblemowo zintegrować z systemem unimes H.

6. Forma separacji – przedziały funkcyjne

Dzięki przejrzystemu podziałowi przestrzeni wewnątrz rozdzielnic unimes H, różnych obszarów funkcjonalnych (przedział szyn zbiorczych, przedział kablowy oraz urządzeń), nasze rozdzielnice są dostosowane do prostego wydzielenia tych przestrzeni za pomocą systemowych wygrodzeń, aby uzyskać w zależności od potrzeb poziom separacji: 2b, 3b i 4a/b. Ponadto wygrodzenia te obniżają prawdopodobieństwo wystąpienia zwarć łukowych, co zwiększa bezpieczeństwo.

7. Połączenia między polami

Połączenia głównego mostu szynowego między polami odbywa się za pomocą łączników wykonanych ze standardowych płaskowników miedzianych lub specjalnych sprężynowych łączników miedzianych (warianty do wyboru). Zdejmowane pokrywy w polach zapewniają dostęp do połączenia śrubowego szyn głównych - przez cały czas - od przodu rozdzielnicy.

8. Podłączenie przewodów

Główna szyna zbiorcza N / PEN jest umieszczona w głównym przedziale szyn zbiorczych. System umożliwia montaż szyny o rozmiarze do 200% szyn rozmiaru fazowych.

W celu wygodniejszego podłączenia kabli i przewodów można zainstalować dodatkowe szyny pomocnicze w przedziale kablowym, co w połączeniu z ergonomicznie umieszczoną szyną PE(przód panelu) umożliwia idealne połączenie kabli.

Dlaczego unimes jest właśnie dla Ciebie:

 • Produkt szyty na miarę

Istnieje możliwość dostosowania koloru do potrzeb, montażu drzwi zamiast osłon tylnych, otworowania drzwi pod aparaty (oszczędność czasu podczas prefabrykacji), dostosowania wysokości, specjalne wersje cokołów itp.

 • Łatwość konfiguracji

Przystosowany do rozbudowy oraz wykonywania zmian konfiguracji systemu ( 1 pole – jednostka transportowa – wymienna, wymienne kasety odpływowe).

 • Szybki montaż

Panele przyjeżdżają wstępnie zmontowane - zmniejsza to czas prefabrykacji, układania części na poszczególne pola oraz ogranicza konieczność stosowania bardzo skomplikowanych instrukcji technicznych.

 • Profesjonalne wsparcie

Zapewniamy wsparcie techniczne: doradztwo, pomoc w konfiguracji systemu, pomoc techniczna przy montażu – w razie potrzeby.

 • Aktualne badania

Badanie typu dla połączenia rozdzielnicy z szynoprzewodem unibar H.

 • Kompletność

Pełna dokumentacja oszynowania rozdzielnicy.


 • Ergonomia i bezpieczeństwo systemu

W zależności od potrzeb poziom separacji do 4b, zasilanie/odpływy z dołu lub z góry, aktywna i pasywna ochrona przed zwarciami łukowymi. Panele ze dwoma wyłącznikami lub duża ilością odbiorów, zapewniają również ergonomię miejsca.

 • Optymalizacje dla prefabrykacji systemu

System mocowania osłon (osłona nie spada – możliwość montażu w jedną osobę); specjalne przepusty szyn poziomych blokujące pozycję szyn; bez otworowe łączeni z szynami poziomymi systemu itp.

Do pobrania

Sięgamy wysoko
System rozdziału energii unimes H 4000 A


UNIMES H
System rozdziału energii do 4000AWskazówki dla profesjonalistów 3. Aktywna ochrona przed zwarciami łukowymi


Aktywna ochrona przed zwarciami łukowymi - ulotka