Rejestracja
 

Hager Group na Expo 2015

Firma Hager jest jednym z uczestników tegorocznej światowej wystawy Expo 2015. Od początku maja, do końca października 2015 roku wystawę w Mediolanie odwiedzi około 20 milionów ludzi chcących odkryć najnowsze pomysły i rozwiązania stosowane w przemyśle rolno - spożywczym.
Hager na Expo 2015

Hager a odnawialne źródła energii.

Hager Group jest jednym z kluczowych partnerów konsorcjum niemieckiego na Expo 2015. Dostarcza rozwiązania z zakresu automatyki domowej, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz, za pośrednictwem rozdzielnic, dystrybuuje energię dla niemieckiego pawilonu. Kluczowym rozwiązaniem prezentowanym przez firmę Hager jest innowacyjny system magazynowania energii elektrycznej dostarczonej przez ogniwa fotowoltaiczne tzw. solary. Dzięki temu niemiecki pawilon w oszczędny i ekologiczny sposób korzysta z odnawialnego źródła energii. Tę samą technologię Hager stosuje w swojej głównej siedzibie w Blieskastel oraz innych niemieckich oddziałach firmy. "Systemy magazynowania energii będą ważnym elementem naszego rozwoju w dziedzinie energetyki odnawialnej w przyszłości", mówi Torsten Hager, ekspert magazynowania energii w Hager Group. "Instalacja ta oferuje osobom odwiedzającym Expo 2015 możliwość poznania nowoczesnych sposobów dostaw energii na żywo i z pierwszej ręki".

Zrównoważone pomysły.

Hager Group doskonale pasuje do ogólnej koncepcji tegorocznej wystawy, gdyż temat przewodni Expo 2015 brzmi "Wyżywienie planety, energia do życia". Wystawa ma na celu przedstawić odpowiedzi na najważniejsze kwestie dotyczące globalnego żywienia człowieka w przyszłości. Wartości takie jak zrównoważony rozwój i innowacje codziennie napędzają do działania firmę Hager i nadal będą odgrywać ważną rolę.

Żyzny krajobraz.

Niemiecki Pawilon został zaprojektowany jako krajobraz przechodni i oferuje wgląd w innowacyjne rozwiązania stosowane w Niemczech zwane "Fields of Ideas". Rozwiązania te nie dotyczą metod uprawy roślin ale pomysłów i inspiracji w wykorzystywaniu energii. Pawilon obejmujące obszar 2700 m2powierzchni i każdego dnia jest w stanie zmieścić około 16.000 zwiedzających. Kluczowym elementem niemieckiego pawilonu są rośliny, które rosnąc wysoko w stronę nieba symbolizują ideę rozwoju już od samych sadzonek. Parasol ochronny tych „słonecznych drzew” stworzony został z fotowoltaicznych modułów, które dzięki systemowi magazynowania energii firmy Hager, pobierają energię słoneczną i wykorzystują ją do zapewnienia oświetlenia w pawilonie.
Ta instalacja pozwoli setkom tysięcy zwiedzających zapoznać się z działalnością Hager Group, odkryć jej zrównoważone koncepcje i pionierską technologię energetyczną, "Field of Ideas" ma zapewnić obfite żniwa, - to oczywiste.

O Hager Group

Firma Hager powstała w Niemczech w 1955 roku. Jest wiodącym dostawcą rozwiązań i usług dla instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych, handlowych i przemysłowych. Szeroka gama rozwiązań oferowanych przez firmę rozciąga się od rozdziału energii, zarządzania okablowaniem, automatykę budynków, systemy bezpieczeństwa po osprzęt elektroinstalacyjny.
Obecnie Hager jest jednym z liderów innowacji w branży. Zatrudnia 11.400 pracowników, generując obrót około 1,7 mld euro. Posiada 23 zakłady produkcyjne na całym świecie, a produkowane komponenty i rozwiązania cieszą się zaufaniem klientów w ponad 95 krajach na całym świecie.