Rejestracja
 

Grupa Hager pozyskuje rynek włoskiego lidera w systemach prowadzenia przewodów.

W styczniu br. Grupa Hager przejęła włoską firmę Bocchiotti. Kontrakt został podpisany przez Daniela Hagera, Dyrektora Generalnego Grupy Hager i Philippe Ferragu, Dyrektora ds. Zasobów Grupy oraz pełnomocników Bocchiotti Group. Umowę zawarto w Blieskastel w Niemczech, w głównej siedzibie Hager Group.
Firma Bocchiotti jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Arenzano we Włoszech. Funkcjonuje od ponad pięćdziesięciu lat, zatem posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji i dystrybucji rozwiązań w systemach prowadzenia przewodów oraz mini rozdzielnic do stosowania w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemyśle. Firma jest niekwestionowanym liderem branży na włoskim rynku. Należą do niej takie marki jak Iboco, Inset, czy Steel Line. Rozwiązania firmy zainicjowane w 1965 roku są obecnie produkowane w pięciu miejscach we Włoszech i dystrybuowane do ponad czterdziestu krajów na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Włoch, Francji oraz USA. W 2013 roku firma wygenerowała obroty w wysokości 120 milionów euro, zatrudniając około 400 pracowników.
Zawarcie kontraktu z firmą Bocchiotti wzmocni pozycję Hager Group na rynku włoskim i francuskim. Jednocześnie, to przejęcie pozwoli firmie rozpocząć nową działalność w Ameryce Północnej, w regionie, gdzie firma Bocchiotti już funkcjonuje.