Rejestracja

Modele BIM (3D)

Projektanci i architekci dobrze znają skrót BIM, który oznacza Building Information Modeling i opisuje cyfrowe projektowanie nowych budynków. To koncepcja, która całkowicie rewolucjonizuje podejście nie tylko do samego procesu projektowania, ale i późniejszej realizacji inwestycji, czy zarządzania jej planem. A co najważniejsze - taka forma digitalizacji jest już stosowana w wielu krajach, a nawet wymagana przez prawo. Nie pozostając w tyle, udostępniamy Państwu cyfrowe modele BIM systemów prowadzenia przewodów wraz z podłogowymi systemami prowadzenia instalacji elektrycznych underfloor oraz modele BIM osprzętu elektrinstalacyjnego Berker, dostępne w Konfiguratorze Berker dla Autodesk Revit.

Poznaj Konfigurator Berker dla Autodesk Revit


Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego Berker jest rozszerzeniem do programu Revit. Po zainstalowaniu pojawia się w zakładce „Dodatki” („Add ins”
w wersji angielskiej programu). Dzięki niemu możemy krok po kroku wygenerować potrzebny do projektu model BIM. Bez ograniczeń i w dowolnej konfiguracji (ramka + element centralny).


Po skorzystaniu z nowej wtyczki już na wczesnym etapie projektowania będzie można sprawdzić jak dana seria osprzętu komponuje się z całym projektem, a także skonsultować to z inwestorem bez konieczności osobistego pojawienia się na budowie.Model BIM wygenerowany z Konfiguratora jest cyfrową repliką 3D rzeczywistego produktu, skrojonego na miarę ultranowoczesnej rzeczywistości. Dzięki niemu mamy możliwość podglądu wizualizacji konkretnego rozwiązania na naszym projekcie
i dodatkowo wgląd w informacje techniczne o produkcie, takie jak:

  • wymiary,
  • materiał,
  • typ podłączenia,
  • referencja katalogowa
  • i wiele innych.Poza modelem 3D otrzymujemy szerokie informacje o produkcie, które następnie możemy zawrzeć w zestawieniach wygenerowanych bezpośrednio z programu.
Każdy z wygenerowanych modeli możemy podłączyć elektrycznie i utworzyć schemat instalacji. Na rzucie nasze modele dodają się w postaci symboli elektrycznych.Jak to działa?

1. Wybór ramki

W pierwszym oknie wybierz serię ramek, która Cię interesuje, sposób jej montażu, orientację, a także materiał, z którego ma być wykonana.

2. Wybór elementów centralnych

W dalszym kroku wybierz rodzaj elementów centralnych, który chcesz osadzić w wybranej przez siebie ramce oraz ich kolor.

3. Dobór akcesoriów

Na tym etapie otrzymujesz także możliwość dołączenia dodatkowych akcesoriów, jeśli są dostępne. Pojawią się one wówczas w zestawieniu, które możesz wygenerować w programie Revit.

4. Opcje podglądu

Po skomponowaniu odpowiedniego zestawu wybierz opcję „Dalej”, a następnie wstaw wygenerowane zestawienie do swojego projektu. Osadzając w nim model BIM, możesz podejrzeć informacje dotyczące danych technicznych, takich jak: wymiary, materiał czy rodzaj przyłącza.
9475411.7524

Biblioteki modeli BIM dla osprzętu elektroinstalacyjnego Berker

Sprawdź także obiekty 3D:

Systemów kanałów

Systemów podłogowych underfloor

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Największa na świecie platforma do projektowania 3D

Projektowanie budynków za pomocą modeli 3D ma ogromne zalety: problemy z projektowaniem i błędy projektowania można zidentyfikować i wyeliminować na wczesnym etapie. To przyczynia się do bardziej solidnego projektowania oraz większej wydajności. Bimobject.com to największa na świecie platforma do projektowania 3D. Oferuje ponad 23 miliony modeli jako obiekty 3D dla wszystkich popularnych programów CAD.
9005001.824

Film instruktażowy – system tehalit.underfloor w Revit i ArchiCAD

9005001.824

Film instruktażowy – Konfigurator osprzętu Berker dla ArchiCAD

9007001.2924

Obiekty BIM - Do pobrania

Zawartość dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników Mój Hager.
Logując się do konta myHager możesz bezpośrednio pobrać obiekty BIM. Zarejestruj się!
E-mail (nazwa użytkownika):
Hasło: