Rejestracja

Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego lumina

Konfigurator lumina umożliwia przygotowanie profesjonalnego zestawienia osprzętu elektroinstalacyjnego bez konieczności znajomości numerów referencyjnych produktów i bez potrzeby korzystania z katalogu.
W celu łatwej, przyjemnej w odbiorze komunikacji na płaszczyźnie „klient-produkt” - panel podzielony został na dwa moduły. Pierwszy z nich jest dedykowany użytkownikom, dla których znaczenie ma konfiguracja wybranych kolekcji łączników oraz gniazd. Drugi z kolei, sprawdza się w roli pośrednika w tworzeniu i realizacji zamówień dla doświadczonych instalatorów, a także kwalifikowanych sprzedawców.
Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego lumina

Kiedy wygląd i użyteczność idą ze sobą w parze…

Prawidłowe funkcjonowanie mieszkań, domów, biur, czy innych budynków o różnorodnym przeznaczeniu, zapewnia dobór odpowiednich rozwiązań elektrycznych. Jednak poza złożonym procesem ich działania, coraz większego znaczenia nabiera także unikalny, przyciągający uwagę, estetyczny design prezentowanego osprzętu, który niejednokrotnie stanowi kropkę nad
„i” w domowych oraz firmowych aranżacjach wnętrz. Próbując sprostać wymaganiom klientów branży elektroinstalacyjnej i jej dystrybutorom – firma Hager stworzyła optymalne połączenie tych dwóch, istotnych światów, czego efektem stał się bezkonkurencyjny konfigurator oprzętu serii lumina passion, intense i soul.
Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego lumina

Know how

Poza możliwością intuicyjnego projektowania indywidualnych wizualizacji łączników i gniazd w wybranych pomieszczeniach, program dodatkowo filtruje produkty pod względem konkretnej serii, pożądanych parametrów, kolorów, czy materiałów użytych do produkcji ramek. Funkcja ta, ułatwia użytkownikowi dobór elementów centralnych - wystarczy, że przeciągnie je na wybrany, interesujący go model. Warto zaznaczyć, że konfigurator dba jednocześnie o kompletność asortymentu, automatycznie dobierając do niego odpowiedni mechanizm. W praktyce – kupujący otrzymuje informację o możliwości zakupu pasujących akcesoriów, a także techniczną wskazówkę dotyczącą dodatkowego uszczelnienia gniazda np. w postaci kołnierza. Program po zapisie zestawienia wyselekcjonowanych kompozycji, generuje ogólne podsumowanie ilości z uwzględnieniem kosztów - do pliku pdf lub arkusza kalkulacyjnego Excel. To wciąż jednak nie wszystko. W przypadku, gdy skonfigurowany projekt nie będzie dla nabywcy odpowiedni np. pod względem ceny – pojawia się możliwość zmiany serii. Na ekranie monitora bez problemu wyświetla się także komplementarna do niej aparatura lub jej zalecany zamiennik. Cały projekt może być poddawany dowolnym modyfikacjom, ulepszeniom i wariacjom w poszczególnych, wybranych pomieszczeniach.

Dla tych, którzy oczekują czegoś więcej…

Wprowadzając w życie konfigurator lumina – Hager miał także na uwadze doświadczonych partnerów handlowych, wykwalifikowanych instalatorów, czy po prostu ludzi, dla których przejrzystość pracy i szybkość działania mają znaczenie. Wertowanie wielostronicowych, papierowych katalogów w poszukiwaniu odpowiedniego numeru referencyjnego, zostaje wyparte na rzecz optymalnych rozwiązań technologicznych. Logowanie w systemie gwarantuje przystępne zarządzanie utworzonymi zestawieniami, z którego korzystać mogą zarówno inwestorzy, architekci, sprzedawcy, jak i hurtownie. Moduł dla profesjonalistów pomija opcję przeciągania elementów funkcyjnych do ramek na rzecz tzw. „szybkiego zamówienia”. Wystarczy wybrać z listy produkt i podać potrzebną ilość. Program sam uzupełnia parametry. Możliwy jest wydruk wygenerowanego zestawienia lub otrzymanie go na skrzynkę elektroniczną.