Rejestracja
 

hagercad.one
program do projektowania rozdzielnic niskiego napięcia

Hagercad.one, to nowy program firmy Hager do projektowania rozdzielnic niskiego napięcia. To inteligentne narzędzie, które ułatwi Twoją codzienną pracę.
Jako następca sprawdzonej aplikacji Elcom, hagercad.one jest prawdziwym skokiem w przyszłość: sześć w pełni rozwiniętych modułów, które pomogą Ci w codziennych zadaniach z zakresu planowania i dokumentacji.

Edytor projektu

Edytor projektu hagercad.one jest niczym kierownik projektu, który dba o to, aby nic nie umknęło Twojej uwadze. W jaki sposób działa, zauważysz już podczas tworzenia nowego projektu. Najpóźniej w połowie fazy planowania przekonasz się, że wiele praktycznych i logicznie połączonych ze sobą funkcji jest nie do zastąpienia.

Tworzenie schematu elektrycznego

Hagercad.one został wyposażony w automatyczne schematy elektryczne. Dzięki temu z łatwością stworzysz schematy jednokreskowe i wielokreskowe. Jeśli potrzebujesz uwzględnić w projekcie: oświetlenie, klimatyzację czy automatykę budynku w standardzie KNX, zostaną wyświetlone odpowiednie schematy w formie tabeli – wystarczy jedno kliknięcie. Oczywiście możesz pracować bezpośrednio w podglądzie schematu, zmieniać go i uzupełniać.

Projektowanie rozdzielnicy i instalacji

Hagercad.one pracuje szybko, dokładnie i logicznie. Po rozpoczęciu planu instalacji, aplikacja zaproponuje, na przykład obudowę, do której zmieszczą się wymagane urządzenia. Wybór ułatwiają automatycznie zadawane pytania: w jaki sposób mają być usytuowane elementy zasilania i listwy zaciskowe ? Jakie są przewidywane rezerwy miejsca oraz rodzaje zabezpieczeń? W każdym kroku hagercad.one czuwa nad tym, aby wszystko idealnie pasowało.

Obliczanie strat mocy i emisji ciepła

Podczas projektowania rozdzielnic niskiego napięcia hagercad.one uwzględnia ich wyposażenie oraz powierzchnię chłodzącą. Również w przypadku projektowania rozdzielnicy do środowiska, gdzie panują krytyczne wartości temperatury można mieć pewność, że wszystkie parametry zostaną dokładnie obliczone.

Automatyczny schemat listew zaciskowych

Kolejną cechą hagercad.one jest automatyczny schemat listew zaciskowych oraz pomoc w ich wyborze. Moduł ten można otworzyć bezpośrednio w schemacie elektrycznym. Oznacza to, że ustawienia i preferencje dotyczące podobnych projektów mogą zostać zdefiniowane jako standardowe. Po określeniu, czy chcesz zastosować listwy zaciskowe czy złącza trójpoziomowe, skręcane lub wpinane – program automatycznie zaproponuje schemat łączy. W hagercad.one wszystko jest połączone ze sobą, dlatego każda zmiana w module planowania łączy, ma swoje odzwierciedlenie w innych modułach.

Tworzenie etykiet

Hagercad.one umożliwia automatyczne tworzenie etykiet do nowych oraz istniejących już rozdzielnic. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru między różnymi nośnikami, dzięki czemu można stosować jeszcze bardziej przejrzyste piktogramy. hagercad.one dysponuje niezwykle szeroką gamą symboli oraz opisów.

Dokumentacja oraz instrukcje obsługi

Hagercad.one pozwala na przechowywanie pełnej dokumentacji, deklaracji, certyfikatów i instrukcji obsługi do wszystkich wykonywanych projektów. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można odnaleźć kompletną dokumentację nawet kilka lat po zakończeniu projektów.

Nowość! hagercad.one – instruktaż w formie video

Czasem słowa to za mało, aby w pełni wyrazić możliwości funkcjonalne programu. Dlatego „na start” zachęcamy do zapoznania się z naszym cyklem wirtualnych tutoriali. Wszystkie potrzebne informacje są od teraz dostępne w jednym miejscu, na jednej playliście. W zaledwie kilkadziesiąt minut dowiesz się, jak krok po kroku uzyskać oczekiwany efekt projektowy. Od przeglądu interfejsu hagercad.one i pierwszego wejścia w świat techniki, przez tworzenie schematów, arkuszy sterowania czy etykiet, aż po wycenę i końcowy zapis projektu. Na stronie dostępna jest również metoda przygotowania zestawienia w…. mniej niż 10 min! Pełna playlista z zamieszczonyi filmami video jest dostępna na naszym kanale YouTube – Hager Polska.
6875151.3324

hagercad.one - Do pobrania

Zawartość dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników Mój Hager.
Zawartość dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników Mój Hager.
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!
E-mail (nazwa użytkownika):
Hasło: