Rejestracja

hagercad.one
Program do projektowania rozdzielnic niskiego napięcia

Hagercad.one to nowy program firmy Hager do projektowania rozdzielnic niskiego napięcia. To inteligentne narzędzie, które ułatwi Twoją codzienną pracę. Jako następca sprawdzonej aplikacji Elcom, hagercad.one jest prawdziwym skokiem w przyszłość: sześć w pełni rozwiniętych modułów, które pomogą Ci w codziennych zadaniach z zakresu planowania i dokumentacji.
9505441.7524

Nowa wersja programu do projektowania rozdzielnic


Oddajemy do użytkowania kolejną, nową wersje programu hagercad.one V5.7. Najważniejszą zmianą jest dodanie grupy urządzeń, wyłączników powietrznych HW+ wraz z podłączeniami szynami CU do mostów głównych UST4 i 185 mm.


Z tego powodu należy pobrać pliki instalacyjne umieszczone na dole strony i zainstalować je ręcznie na komputerze.

Instalacja nowej wersji programu hagercad.one V5.7

Z dołu strony proszę pobrać:
Hagercad.one – plik instalacyjny wersja V5.7
Hagercad.one – baza produktów wersja V5.7

UWAGA!

Jako pierwszy instalujemy na komputerze „plik instalacyjny”, po jego zainstalowaniu należy zainstalować plik „baza produktów”.

Co nowego?

Dla usprawnienia procesu projektowego wprowadziliśmy kilka istotnych zmian.

1. Pomoc online.


W zakładce „?” (Pomoc) dodaliśmy link do naszych tutoriali, które w przyjazny sposób wprowadzą Państwa
w nasz program lub zapoznają z procesem projektowym i pracą w poszczególnych modułach. Dzięki temu, pomoc
i wsparcie będzie zawsze do dyspozycji w prosty sposób.

2. Podsumowanie techniczne.


W celu uporządkowania i przedstawienia wszystkich niezbędnych danych dotyczących projektu dodaliśmy dokument „Podsumowanie techniczne”. Jest on dostępny w kilku wersjach i dostępny w module „Obudowa”.

3. Podłączenie ograniczników przepięć.


W module "Schemat" zmienił się sposób podłączania ograniczników przepięć. Obecnie program automatycznie wykonuje podłączenie przewodów ochronnych zgodnie z dokumentacją techniczna ogranicznika.

4. Struktura elektryczna


To układ połączeń instalacji elektrycznej odwzorowany ze schematu, ale dostępny w module „Obudowa”. Dzięki temu widokowi widzimy, które urządzenia, ze schematu, zostały już dodane (zabudowane) do rozdzielnicy. Umożliwia nam również grupowe dodawanie urządzeń do rozdzielnicy.

5. Kolorowe etykiety.


Dobra informacja dla zwolenników oznaczania poszczególnych obwodów kolorami. Obecnie mamy możliwość dodawania kolorów do etykiet. Istnieje również możliwość zastosowania zamiennie wstęgi lub ikony obwodów lub lokalizacji.

6. Wyłączniki powietrzne HW+


Wprowadziliśmy do oferty nową grupę urządzeń zabezpieczających, są to wyłączniki powietrzne ACB HW+. Mamy możliwość zabudowy urządzeń w programie wraz z potrzebnymi podłączeniami szynami Cu.

7. Magnetplaner.


Magnetplaner to narzędzie pomocne przy projektowaniu rozmieszczenia urządzeń w rozdzielnicy. Na siatce, która odzwierciedla układ rozdzielnicy, umieszczamy podzespoły dla odpowiednich urządzeń. Następnie wystarczy dopasować obudowę do rozmieszczonych podzespołów.

Edytor projektu

Edytor projektu hagercad.one jest niczym kierownik projektu, który dba o to, aby nic nie umknęło Twojej uwadze. W jaki sposób działa, zauważysz już podczas tworzenia nowego projektu. Najpóźniej w połowie fazy planowania przekonasz się, że wiele praktycznych i logicznie połączonych ze sobą funkcji jest nie do zastąpienia.

Tworzenie schematu elektrycznego

Hagercad.one został wyposażony w automatyczne schematy elektryczne. Dzięki temu z łatwością stworzysz schematy jednokreskowe i wielokreskowe. Jeśli potrzebujesz uwzględnić w projekcie: oświetlenie, klimatyzację czy automatykę budynku w standardzie KNX, zostaną wyświetlone odpowiednie schematy w formie tabeli – wystarczy jedno kliknięcie. Oczywiście możesz pracować bezpośrednio w podglądzie schematu, zmieniać go i uzupełniać.

Projektowanie rozdzielnicy i instalacji

Hagercad.one pracuje szybko, dokładnie i logicznie. Po rozpoczęciu planu instalacji, aplikacja zaproponuje, na przykład obudowę, do której zmieszczą się wymagane urządzenia. Wybór ułatwiają automatycznie zadawane pytania: w jaki sposób mają być usytuowane elementy zasilania i listwy zaciskowe ? Jakie są przewidywane rezerwy miejsca oraz rodzaje zabezpieczeń? W każdym kroku hagercad.one czuwa nad tym, aby wszystko idealnie pasowało.

Obliczanie strat mocy i emisji ciepła

Podczas projektowania rozdzielnic niskiego napięcia hagercad.one uwzględnia ich wyposażenie oraz powierzchnię chłodzącą. Również w przypadku projektowania rozdzielnicy do środowiska, gdzie panują krytyczne wartości temperatury można mieć pewność, że wszystkie parametry zostaną dokładnie obliczone.

Automatyczny schemat listew zaciskowych

Kolejną cechą hagercad.one jest automatyczny schemat listew zaciskowych oraz pomoc w ich wyborze. Moduł ten można otworzyć bezpośrednio w schemacie elektrycznym. Oznacza to, że ustawienia i preferencje dotyczące podobnych projektów mogą zostać zdefiniowane jako standardowe. Po określeniu, czy chcesz zastosować listwy zaciskowe czy złącza trójpoziomowe, skręcane lub wpinane – program automatycznie zaproponuje schemat łączy. W hagercad.one wszystko jest połączone ze sobą, dlatego każda zmiana w module planowania łączy, ma swoje odzwierciedlenie w innych modułach.

Tworzenie etykiet

Hagercad.one umożliwia automatyczne tworzenie etykiet do nowych oraz istniejących już rozdzielnic. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru między różnymi nośnikami, dzięki czemu można stosować jeszcze bardziej przejrzyste piktogramy. hagercad.one dysponuje niezwykle szeroką gamą symboli oraz opisów.

Dokumentacja oraz instrukcje obsługi

Hagercad.one pozwala na przechowywanie pełnej dokumentacji, deklaracji, certyfikatów i instrukcji obsługi do wszystkich wykonywanych projektów. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można odnaleźć kompletną dokumentację nawet kilka lat po zakończeniu projektów.

Nowość! hagercad.one – instruktaż w formie video

Czasem słowa to za mało, aby w pełni wyrazić możliwości funkcjonalne programu. Dlatego „na start” zachęcamy do zapoznania się z naszym cyklem wirtualnych tutoriali. Wszystkie potrzebne informacje są od teraz dostępne w jednym miejscu, na jednej playliście. W zaledwie kilkadziesiąt minut dowiesz się, jak krok po kroku uzyskać oczekiwany efekt projektowy. Od przeglądu interfejsu hagercad.one i pierwszego wejścia w świat techniki, przez tworzenie schematów, arkuszy sterowania czy etykiet, aż po wycenę i końcowy zapis projektu. Na stronie dostępna jest również metoda przygotowania zestawienia w…. mniej niż 10 min! Kliknij w link aby przejść do instruktaża – hagercad.one - tutorial.

hagercad.one - Do pobrania

Zawartość dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników Mój Hager.
Zawartość dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników Mój Hager.
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!
E-mail (nazwa użytkownika):
Hasło: