Rejestracja

CADprofi hager
biblioteka urządzeń Hager do współpracy z programami CAD

CADprofi hager to baza produktów, która znacznie ułatwia i przyspiesza projektowanie osobom pracującym w środowisku CAD.
Zawiera zestawienie rysunków rozdzielnic, urządzeń zabezpieczających, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego, systemów prowadzenia przewodów oraz systemy rozdziału energii univers i unimes. Widoki 2D umożliwiają pokazanie rozmieszczenia urządzeń zabezpieczających i sterujących w różnego rodzaju rozdzielnicach, co ułatwia późniejszy montaż lub projektowanie rozdzielnicy elektrycznej. Symbole jednio wielokreskowe w układzie poziomym i pionowym, są zgodne z normami międzynarodowymi, a co za tym idzie, będą zrozumiałe również przy realizacjach inwestycji zagranicznych.
9475431.7424

Zgodność z programami CAD

CADprofi hager to baza produktów z aktualnymi rysunkami i symbolami, która ułatwia proces projektowania instalacji elektrycznych. Nasza nakładka współpracuje z programami opartymi na środowisku CAD’owskim.
CADprofi hager współpracuje z programami: AutoCAD, Bricscad, GstarCAD, progeCAD, ZWCAD i innymi. Aby sprawdzić pełną listę kompatybilnych programów kliknij w link.

CADprofi hager

Nasza biblioteka produktów jest podzielona na dwie grupy: Aparatura i osprzęt elektroinstalacyjny i Systemy prowadzenia instalacji elektrycznych.
Grupa „Aparatura i osprzęt elektroinstalacyjny”
  • Zawiera produkty z zakresu zabezpieczeń, sterowania i rozdziału oraz rozdzielnice małe (mieszkaniowe), wielolicznikowe, jak również systemy rozdzielcze univers i unimes. Do projektowania automatyki budynkowej nasza baza zawiera urządzenia w standardzie KNX. Na planach budynku nie może zabraknąć symboli osprzętu elektroinstalacyjnego, który również znajduje się w bazie.

Grupa "Kreator schematów rozdziału energii”
  • Kreator schematów – umożliwia tworzenie schematu w układzie tabeli z wykorzystaniem symboli elektrycznych 1, 2, 3 i 4 biegunowych oraz przypisanych do nich urządzeń firmy Hager. Taką tabelę schematu wraz opisami poszczególnych obwodów jednym ruchem wstawiamy do pliku .dwg, gdzie zostaje narysowany schemat ideowy.
  • Rysowanie schematu z csv – do rysowania schematu możemy również wykorzystać pliki csv, w których mamy zapisane projekty. Tworzenie takiego pliku jest bardzo proste, a gotowe wzorce znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę, głównie w części opisowej. Możliwe jest również zapisywanie cząstkowego schematu np., układu zasilania, sterowania oświetleniem, zabezpieczeń grupowych i wstawiania do naszego schematu – tabeli w odpowiedniej sekwencji.
  • Przykładowe schematy – dla ułatwienia korzystania z naszego Kreatora dodaliśmy przykładowe rozwiązania rozdzielnic mieszkaniowych i domowych. Szablony te można zastosować jako układ startowy i odpowiednio zmodyfikować do własnych potrzeb.

Grupa „Osprzęt elektroinstalacyjny ”
  • Lumina – osprzęt elektroinstalacyjny Lumina, który można stosować zarówno na schematach elektrycznych jak również na rzutach, podkładach budowlanych. Dodatkowo zdjęcia osprzętu ułatwiają jego dobór do pomieszczeń.
  • Systo - seria osprzętu elektroinstalacyjnego do zastosowań specjalnych głownie w systemach prowadzenia instalacji Tehalit i Tehalit underfloor

Grupa „Systemy prowadzenia instalacji”
  • To zbiór produktów do podłogowego rozprowadzenia instalacji elektrycznej. Możemy skorzystać z pełnej oferty kanałów do wylewek betonowych Tehalit, puszek do umieszczania osprzętu i różnego rodzaju pokryw, odpowiednich do różnych pomieszczeń i środowisk pracy.
9475431.7424

Dodatkowe funkcje

Korzystając z naszej bazy produktów mamy do wyboru symbole jedno- lub wielokreskowe, które możemy umieszczać na schemacie w pozycji poziomej lub pionowej. Do tworzenia elewacji rozdzielnicy są dostępne widoki urządzeń i rozdzielnic w widoku 2D, co znacznie ułatwia pracę instalatorom lub prefabrykatorom rozdzielnic. Jeżeli do projektu potrzebujemy kart katalogowych produktu, można je pobrać dzięki bezpośredniemu łączu do e-katalogu. Dostępne jest również łącze do pobrania najnowszej wersji katalogu Hager „Rozdział energii” w formacie PDF.


Zapraszamy do pobrania z naszej strony aktualnej nakładki CADprofi hager, która została ujednolicona z naszą ofertą handlową.

CADprofi hager - Do pobrania

Zawartość dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników Mój Hager.
Zawartość dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników Mój Hager.
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!
E-mail (nazwa użytkownika):
Hasło: