Rejestracja
 

tehalit.BKIS
system prowadzenia przewodów do ścian kartonowo-gipsowych

System tehalit.BKIS może być montowany pionowo i poziomo w ścianach kartonowo-gipsowych o grubości 12,5 mm lub 25 mm.
Kanały wykonane z blachy stalowej są odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do czyszczenia. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w przemyśle spożywczym i budynkach komercyjnych. System tehalit.BKIS jest idealnym rozwiązaniem do montażu w ścianach kartonowo-gipsowych i jest dowodem na to, że nawet przy takiej konstrukcji ścian nie trzeba rezygnować z profesjonalnej instalacji elektrycznej.
6873891.7724

System tehalit.BKIS może być montowany pionowo i poziomo w ścianach kartonowo-gipsowych o grubości 12,5 mm lub 25 mm. Profile systemu dostępne są w kolorach białym, czarnym lub z naturalnej ocynkowanej blachy stalowej. System kanałów jest zgodny z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej, co potwierdza certyfikat zgodności z normą DIN EN 1364-1.

Jak zamontować system tehalit.BKIS?

Montaż, jak we wszystkich rozwiązaniach firmy Hager, jest prosty i intuicyjny. Na profilach ścian kartonowo-gipsowych instalator starannie przykręca uniwersalne uchwyty montażowe na wyznaczonej wysokości. Do profili ścian kartonowo-gipsowych należy przykręcić płyty i pokryć tynkiem nad oraz pod elementami mocującymi system tehalit.BKIS.

Kiedy system montowany jest w istniejącej ściance działowej, należy wykonać, za pomocą ręcznej piły tarczowej, zaledwie dwa nacięcia od 105 do 110 milimetrów, a następnie w uzyskanej przestrzeni zamontować na profilach ścian kartonowo-gipsowych uniwersalne uchwyty montażowe.

W obu przypadkach w następnym kroku instalator łączy na zatrzask profile boczne systemu BKIS i kończy instalację poprzez umieszczenie pokrywy kanału w profilach BKIS oraz zamontowanie gniazd kanałowych z ramką.

W rezultacie otrzymujemy instalację, której cała przednia część zostaje scalona ze ścianą, a tylko kilka milimetrów kanału wystaje ponad płaszczyznę ściany. Dzięki takiemu montażowi kanał nie zajmuje dodatkowo przestrzeni biurowej, co pozwala na swobodne ustawienie mebli oraz biurek tuż przy ścianie. Uzyskujemy też szybki i łatwy dostęp do instalacji elektrycznej i teletechnicznej, co daje m.in. możliwość dołożenia kolejnych instalacji bez ingerencji w ścianę, a także elastyczne dostosowanie położenia gniazd zasilających i teletechnicznych w instalacji.

Praktyczne podejście do instalacji


System kanałów tehalit.BKIS doskonale sprawdzi się w budynkach komercyjnych i pomieszczeniach biurowych. W nich najczęściej wykorzystuje się ścianki działowe wykonane z płyty kartonowo-gipsowej. Jest to bowiem wygodny sposób na aranżację i szybką modernizację pomieszczeń. Niemniej jednak stanowi wyzwanie dla elektryków i instalatorów, którzy zobowiązani są do poprowadzenia przewodów do zasilania, komunikacyjnych i transmisji danych bez względu na przeszkody architektoniczne. Konwencjonalna instalacja jest czasochłonna i wymaga bardziej radykalnych zmian. Dlatego podczas rozbudowy lub modernizacji przestrzeni biurowych dobrze jest wykorzystać system tehalit.BKIS, który wykazuje się dużą elastycznością i pozwala oszczędzić czas.

Cechy produktu:

  • Łatwy elastyczny montaż nawet dla jednego instalatora – oszczędność roboczogodzin,
  • Dzisiejsze środowisko pracy potrzebuje prostego i funkcjonalnego wzornictwa. Dotyczy to nie tylko codziennej pracy biurowej lecz także architektury wnętrz,
  • Mniej widocznych, wystających kanałów naściennych, mniej dekoracji, więcej funkcji – to obecnie coraz bardziej zaznaczający się trend we wzornictwie. Kanały tehalit.BKIS, dzięki swojej prostej i funkcjonalnej formie, spełniają te wymogi,
  • Dzięki bogatej ofercie asortymentowej, szybkiemu montażowi, elastycznej zabudowie aparatów system ten stanowi perfekcyjne rozwiązanie dla obiektów biurowych,
  • Kanały z blachy ocynkowanej są łatwe do czyszczenia,
  • BKIS wyposażone są w system samouziemiający,
  • Łatwa instalacja z gniazdami systemowymi ecoline,
  • Stal ocynkowana jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i odporna na większość chemikaliów.

Katalog produktów: