Rozdziel­nica volta 

Dostępna również w wersji tele­tech­nicznej i hybry­dowej

 

Więcej prze­strzeni i więcej możli­wości. Rozdziel­nica volta to prze­ło­mowe rozwią­zanie w zakresie rozdziału energii elek­trycznej. Aktu­alnie największa, 5 rzędowa wersja rozdziel­nicy zapewnia prze­strzeń na dodat­kowe 12 modułów. Volta wystę­puje także jako rozdziel­nica tele­tech­niczna, umoż­li­wiając tym samym użycie jej w bezpo­średnim sąsiedz­twie rozdziel­nicy elek­trycznej. Wersja tele­tech­niczna została wypo­sa­żona stan­dar­dowo w kompo­nenty tele­ko­mu­ni­ka­cyjne. Nato­miast połą­cze­niem rozdziel­nicy elek­trycznej i tele­tech­nicznej jest volta.hybrid.


5 rozmiarów,
wiele wariantów

volta to kompletna rodzina rozdzielnic do montażu podtyn­ko­wego jak i natyn­ko­wego, a paleta dostęp­nych kolorów dosko­nale dopa­so­wana jest do aktu­al­nych trendów.

Dostępne kolory: biały (RAL9010), drzwi specjalne: srebrny (RAL9006),
antracyt (RAL7016).

Rozdziel­nica
zasi­la­jąca

Opty­ma­li­zacja spraw­dzo­nego i uzna­nego systemu nie należy do łatwych zadań. Aby spro­stać takiemu wyzwaniu konieczne było spoj­rzenie na każdy, nawet najmniejszy szczegół i skon­tro­lo­wanie każdego etapu robo­czego. Dokładnie w taki sposób postę­po­wali nasi inży­nie­rowie. Wszystko, co do tej pory spraw­dziło się w prak­tyce, zostało przy­jęte w obecnej gene­racji rozdzielnic volta, nato­miast każdy obszar, w którym stwier­dzono możli­wość opty­ma­li­zacji, został skru­pu­latnie ulep­szony.

 

Dzięki zwięk­szeniu prze­strzeni zabu­dowy o 1 rząd pojem­ność rozdziel­nicy wynosi teraz max 60 modułów. Wbudo­wana pozio­mica, widoczna zarówno z przodu jak i z tyłu, bardzo ułatwia dokładny montaż.

Rozdziel­nica
tele­tech­niczna

W rozdziel­nicy tele­tech­nicznej, jako elementy stan­dar­dowe, zamon­to­wa­liśmy patch-panel na 12 modułów komu­ni­ka­cyj­nych oraz potrójne, obro­towe gniazdo zasi­la­jące 230 V.

W voltach tele­tech­nicz­nych mieszczą się wszystkie kompo­nenty komu­ni­ka­cyjne jednego poziomu, wyma­gane przez Nowe Rozpo­rzą­dzenie (Dz. U. z 2012 r. Poz. 1289). Zgodnie z prawem, insta­lacja tele­ko­mu­ni­ka­cyjna powinna zapewnić możli­wość świad­czenia usług tele­ko­mu­ni­ka­cyj­nych, zapew­niać możli­wość podłą­czenia do publicz­nych sieci tele­ko­mu­ni­ka­cyj­nych oraz powinna być wyko­nana w sposób gwaran­tu­jący możli­wość wymiany i insta­lo­wania odpo­wied­niej ilości elementów tele­ko­mu­ni­ka­cyj­nych.

 

Rozdziel­nica 
hybry­dowa

Volta.hybrid łączy w sobie funkcje, jakie wcze­śniej dostępne były w dwóch oddziel­nych rozdziel­ni­cach Dzięki temu rozdział energii i tele­tech­nika są dostępne w jednej obudowie zamy­kanej meta­lo­wymi drzwicz­kami. Volta.hybrid została opra­co­wana w oparciu o voltę 5-cio rzędową (60 modu­łową).

Dostępne warianty umoż­li­wiają zabu­dowę układów rozdziału w jednym, dwóch lub trzech rzędach – każdy po dwana­ście modułów. Pozo­stałą prze­strzeń wypeł­niają płyty do montażu urzą­dzeń tele­tech­nicz­nych. W ten sposób rozdziel­nice o najwięk­szej obję­tości modu­łowej mają najmniejszą prze­strzeń VDI.


Podtyn­kowe wersje volty.hybrid są dostępne z drzwicz­kami meta­lo­wymi lub opcjo­nalnie ze specjalną wersją o obni­żonym tłumieniu sygnału Wi-Fi. Obie wersje zapew­niają wenty­lację urzą­dze­niom sieciowym zamon­to­wanym wewnątrz rozdziel­nicy



Normy i bezpie­czeń­stwo

Odpo­wiednio do obowią­zu­ją­cych stan­dardów, rozdziel­nice volta zostały prze­ba­dane według PN-EN 61439-3. Zgodnie z tą częścią normy, rozdziel­nice tabli­cowe DBO powinny mieć wytrzy­ma­łość IK05 dla zasto­sowań wnętrzo­wych i IK07 dla napo­wietrz­nych. Rozdziel­nice volta speł­niają wymóg wytrzy­ma­łości na poziomie IK07.

Osoby dobie­ra­jące wypo­sa­żenie wewnętrzne rozdziel­nicy, powinny zwrócić uwagę na fakt, że rozdziel­nica volta została prze­ba­dana dla III kate­gorii prze­pię­ciowej, co wiąże się z wytrzy­ma­ło­ścią na impuls napię­ciowy 4kV. Para­metr ten ma znaczenie przy właściwym doborze ochron­ników prze­ciw­prze­pię­cio­wych.


W rozdziel­ni­cach monto­wa­nych w ścian­kach szkie­le­to­wych konieczne jest stoso­wanie obudów ze specjal­nego mate­riału. Taka rozdziel­nica podda­wana jest badaniu metodą rozża­rzo­nego drutu do temp. 850°C zgodnie z normą: EN 60695-2-1. Ten warunek spełnia tworzywo zasto­so­wane w rozdziel­ni­cach volta w wersji VHxxx. Nato­miast modele do zabu­dowy w ścia­nach trud­no­pal­nych są badane metodą rozża­rzo­nego drutu do temp. 650°C. Rozdziel­nice muszą być każdo­ra­zowo spraw­dzane pod kątem wytrzy­ma­łości mecha­nicznej zgodnie z normą EN 50102/A1. Warto dodać, że w trosce o środo­wisko natu­ralne firma Hager stosuje typy poli­sty­rolu o niewiel­kiej zawar­tości halo­genu. Wszystkie produkty speł­niają wymogi ROHSi WEEE.


Film monta­żowy




Sześć kroków
do osią­gnięcia zamie­rzo­nego celu

We wszystkim co robimy przy­świeca nam jeden cel – możliwie jak najdalej upro­ścić pracę podczas plano­wania i reali­zacji insta­lacji. Prze­ko­najcie się o tym sami, postę­pując zgodnie z opisa­nymi poniżej 6 krokami:
Szynoprzewody

1. Pierwszy krok do osią­gnięcia ideal­nego rezul­tatu

Zamon­tować skrzynkę wnękową.
hager-ready-app

2. Zabu­dowa aparatów i podłą­czenie prze­wodów

Duży obszar przy­łą­cze­niowy znacznie ułatwia wyko­ny­wanie wyma­ga­nych czyn­ności. Można jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę mocując na wstępie aparaty modu­łowe na rusz­to­waniu nośnym i następnie zabu­do­wując taki „podze­spół” w skrzynce wnękowej.
kanały-grzebieniowe

3. Montaż maskow­nicy

Dzięki śrubom z tech­niką szyb­kiego montażu, zarówno zabu­dowa, jak i demontaż maskow­nicy wyko­ny­wany jest w bardzo krótkim czasie – wystarczy jeden obrót śrubo­kręta o 90° i gotowe!
Szynoprzewody

4. Zabez­pie­czenie montażu

Osłona rozdziel­nicy chroni przed zabru­dze­niami (np. tynk, farba) w trakcie budowy.
hager-ready-app

5. Montaż ramy masku­jącej z drzwiami

Wystarczy przy­kręcić ramę i drzwi z uchwytem do załą­czenia doku­men­tacji elek­trycznej/wizy­tówek.
kanały-grzebieniowe

6. Zamknąć drzwi i gotowe!



Katalog
produktów

Local content

Apara­tura quick­con­nect

Modu­łowe systemy zabez­pie­czeń Hager. Dzięki inno­wa­cyj­nemu połą­czeniu wyłącz­ników rożni­co­wo­prą­do­wych i nadprą­do­wych oraz szynom fazowym, Twoja praca nabierze rozpędu.

Local content

unibar H

Kompak­towa budowa szyno­prze­wodu sprawia, że zajmuje on znacznie mniej miejsca niż trady­cyjne prowa­dzenie prze­wodów. Im większy prąd, tym różnica w gaba­ry­tach na korzyść szyno­prze­wodu jest prze­wa­ża­jąca.
Local content

Rozdziel­nice elek­tryczne i tele­tech­niczne

Szeroka oferta rozdzielnic elek­trycz­nych, tele­tech­nicz­nych i hybry­do­wych łączy w sobie łatwość insta­lacji oraz możli­wość moder­ni­zacji w przy­padku rozbu­dowy insta­lacji elek­trycznej.
Local content

unimes H do 4000A

System unimes H działa w zakresie prądowym od 630 – 4000 A. Jego modu­lar­ność pozwala na łatwą rozbu­dowę i łączenie z pozo­sta­łymi podze­spo­łami firmy Hager jak np. unibar H czy univers NHC.